Veiling 354 Old & Rare Books - Dutch History & Topography
1043

SWAVING, (J.G.). Reizen en Lotgevallen. - Id. Tienjarige militaire loopbaan. - Id. Offer aan de lijdende onschuld, of (…) vlugt uit Delft, in vrouwelijk gewaad; (…). - Id. Zonderlinge ontmoetingen en wonderbaarlijke lotsverwisselingen na zijne vlugt uit Delft, benevens schetsen van Londen en deszelfs bewoners; van de Kaap de Goede Hoop en hare ommestreken, enz., enz. of laatste vervolgdeel op zijne Tienjarige militaire loopbaan. Dordr., Blussé & Van Braam, 1827-30. 4 in 5 vols. (i-iv), xx, -v-xii, 314; xx, 456, (2); xxiv, 328; vi, 209; xii, 348 pp. W. front. lithogr. portr. of the author preceding the title of the 2nd and 3rd mentioned work and 1 fold. table. 19th c. blind tooled cl. (Libr. stamps on first free endpapers, binds. a bit faded, but a good and complete set). -- Added: Id. Galerij van Roomsche beelden of beeldendienst der XIX eeuw. Dordr., 1824. xii, 378 pp. Cont. hcf. (Bind. a bit worn). -- (6).

Justus Gerardus Swaving (1784-1835) wanted to convince his readers that everything he wrote had really happened. That is why he also explicitly mentions the names of living witnesses. Most of Swaving's stories contain at least one grain of truth, but - like most autobiographers - he also regularly tried to prove himself right by presenting things that differ from reality. BWN (website version): "Opvallend vaak geeft Swaving met aandoenlijke zelfspot en openhartigheid eigen tekortkomingen toe. De humoristische manier waarop hij openbaart hoe hij zich steeds weer in de nesten werkte, verleent zijn autobiografische boeken een voor zijn tijd in Noord-Nederland ongebruikelijke lichtheid en charme". First four all scarce autobiographical works. First editions. - Tiele 1074; Sabin 94028; NHSM I, p. 122.

€ 400

uitslag € 320

vorig kavel volgend kavel