Veiling 350 Children's Books
210

MOVEABLE PLATE BOOK -- CALCAR, E. v. Nooit uitgekeken. Arnh., Van Egmond & Heuvelink, (n.d., c. 1870). W. 4 text-lvs. and 4 dissected fold out cold. lithogr., printed on r°- and v°-sides, lithogr. by Emrik & Binger. 4°. Or. cold. lithogr. wrps. (Cover (espec. spine) a bit dam./worn). (Wonderboeken voor 't jonge Nederland).

Superb and attractive lithographs which can be folded out in different ways to alter the illustration in various ways. Very rare metamorphic picture book. - Buijnsters, Lust & leering, p. 338 & 401: "(…) adembenemend mooi vormgegeven (…)" and "Tot het beste wat er op dit gebied in de negentiende eeuw voor Nederlandse kinderen op de markt is gebracht, behoren stellig de uitklap-prentenboeken van Elise van Calcar (1822-1904)."; Landwehr, Het ijzersterke prentenboek, p. 38: "(…) weinig complete exemplaren (…) overgebleven."

€ 300

uitslag € 500

vorig kavel volgend kavel