Veiling 350 Old & Rare Books - Various subjects
1090

EMBLEM BOOKS -- BRUNE, J. de. Emblemata of sinne-werck: voorghestelt, in beelden, ghedichten, en breeder uijt-legginghen tot uijt-druckinghe, en verbeteringhe van verscheijden feijlen onser eeuwe. Den tweeden dr. met nieuwe plaeten en eenige zedespreucken vermeerdert. Amst., J.J. Schipper, 1661. (8), 378 pp. W. fine engr. ti. & 52 beautiful engr. emblems in text. 4°. Cont. vellum. (Some annot. in ink on p. 241, but a very good copy).

From the library of Adriaan Beets and with his signature. Verkruijsse, 1054: "De druk van Jan Jacobsz. Schipper van 1661 baseert zich op de aangevulde titeluitgave van 1636: het is daarvan een regel-voor-regel herdruk." (p. 52); Landwehr, Emblem Bks., 88; Praz, 78: "(...) these realistic emblems form a counterpart to genre painting and supply interesting evidence for the history of costume."

€ 500

uitslag € 750

vorig kavel volgend kavel