Auction 354 Furniture & Book related objects
915

MAHONIEHOUTEN BOEKENKAST, stijl Hollands Louis XVI, met bewerkte kap, voetstuk, 2 met gaas bespannen deuren, 6 verstelbare legborden en gesloten achterkant. c. 1780. Hoogte 245 cm., breedte 200 cm. en diep 45 cm. (Hier en daar heel licht beschadigd, maar verder in uitstekende staat).

Mooie, monumentale boekenkast waarvan de deuren links en rechts zijn uitgevoerd met schuin uitwaarts gerichte cannelures, onderbroken door een gestoken rozet in het midden, en met gestoken festoenen en acanthusbladeren aan boven- en onderkant. De kap heeft een opstand bestaande uit een rij opengewerkte ovalen ringen ('eierlijst') in het midden onderbroken door een klein tableau van gestoken acanthusblad. Het voetstuk heeft aan de voorzijde poten met eveneens schuin uitwaarts gerichte cannelures en in het midden aan de voorzijde een rijk gestoken tableau van acanthusblad. De legborden zijn gemaakt van vurenhout en meten 180 x 33,5 cm. De achterwand is gemaakt van eikenhouten panelen. - Sold without books. Must be collected, no transport arrangements.

€ 2400

next lot